A szakrális tereket elsősorban a vallásgyakorlás és elmélyülés helyszínéül szolgáló épületek tervezésekor szoktuk alkalmazni, de van-e helye a családi ház tervezés során? Meggyőződésem, hogy van. Sokunknak az otthon jelenti egyben ezt a helyet, ahol el tudunk vonulni a belső világunkba és ilyenkor nagyon tud minket segíteni, ha a megfelelő energiák vesznek minket körül. Több olyan építtetőm is van, aki emberekkel foglalkozik az otthonában, segíti őket, akár pszichés, akár természetgyógyászati eszközökkel és az a tapasztalat, hogy egy-egy ilyen tér már önmagában igen kedvező hatással tud lenni a munkájuk eredményességére.
Mik is a valójában a szakrális terek? Olyan helyiségek, ahol valamiféle energia sűrűsödik, ami lehet az adott helyen egyébként is jelen lévő energia (pl. búcsújáró helyeken), vagy akár egy magas tudatszintű ember kisugárzott energiája is. Mindkét esetben az a tapasztalatom, hogy nem feltétlenül szükséges hozzá egy geometriai forma, viszont utóbbi esetben az ilyen embereknél már az anyaghasználat, a berendezés módjának igénye is szinte magától értetődően egy olyan teret hoz létre amiből sugárzik a szakralitás jelenléte. Ettől függetlenül a legtöbb esetben ilyen embereknél jelenik meg igényként a szakralitást erősítő geometriai forma is – ami még tudja fokozni a hatást -, ami nem igazán szokásos igény egy átlagos családi ház tervezés esetében.
Másik tapasztalat, hogy „földhöz ragadtabb” emberek, akik még inkább kötődnek a fizikai világhoz, mint a spiritualitáshoz, nem igazán érzik jól magukat ilyen helyeken, vagy kimondottan zavarja is őket. Éppen ezért, nekik semmiképpen nem javasolnám, hogy ilyet építsenek. Ugyanakkor nyilván nem csak végletek léteznek, hanem vannak a kettő közötti fokozatok, átmenetek is, mint az életben mindenhol, mivel a fekete és a fehér között is számtalan átmeneti szín létezik. Az a feladatunk, hogy megtaláljuk számodra azt a szintet, ami már inspirál, de még nem zavaró és amelyik leginkább hozzájárul a jó közérzetedhez és a fejlődésedhez a jelenlegi élethelyzetedben.